Má VIDEOTECHNIK vliv na výsledky mužstva?

Samozřejmě že ano! To, že je fotbal kolektivní sport, ve kterém je mužstvo tak silné, jak je silný jeho nejslabší hráč, se v odborných příručkách dočtete hodně. To samé ale platí také o zázemí fotbalového týmu. Tím není myšleno jen odpovídající vybavení šaten, ale především odborný a sehraný realizační tým. 

Zpravidla se realizační tým dělí na dvě části. První část se stará o technické podmínky a zajištění všeho potřebného pro bezchybný provoz mužstva. Druhá část se pak zabývá především taktickou přípravou. Videotechnik patří do taktické přípravy, a většina trenérů vám potvrdí, že je jeho úloha nenahraditelná. Hlavní činností je samozřejmě natáčení vlastních zápasů a jejich následná úprava pro taktický rozbor trenéra. Méně viditelnou činností je zajišťování taktických sestřihů ze zápasů budoucích soupeřů, což zejména ocení účastníci evropských pohárů.

A nyní to nejdůležitější! Stejně, jako se liší kvalita jednotlivých trenérů a jejich asistentů, se samozřejmě může lišit i kvalita týmu starajícího se o videozáznamy. Proč je právě VIDEOTECHNIK přidanou hodnotou pro každého trenéra, se dozvíte v níže uvedených článcích.

Specializujeme se na fotbal

Přestože si asi nelze představit, že by se videotechnik ve fotbalovém mužstvu neměl specializovat na fotbal, opak je pravdou. Hlavní technickou dovedností a odborným předpokladem pro práci videotechnika je schopnost natočit a zpracovat záznam utkání. Stejně je tomu i u našich kameramanů, kteří mají za úkol pořídit záznam z vybraných utkání.

Následnou úpravu těchto záznamů však provádí VIDEOTECHNIK s trenérskou licencí a dlouholetými zkušenostmi z aktivního fotbalového působení a především z více než desetileté účasti na taktických poradách trenérů a přípravě mužstva.

Navíc, při správné domluvě s trenérem, je sestřih z utkání upraven tak, aby co nejvíce splňoval požadavky pro rozbor utkání při taktické přípravě s hráči. Díky dlouholetým zkušenostem je rozpoznání důležitých situací s cílem ukázat rozhodující moment opravdovou přidanou hodnotou. 

Záznamy dodáváme v nejvyšší kvalitě

V dnešní době je již samozřejmostí, že se záznamy pořizují v HD kvalitě. Ne každému však vyhovuje záznam ve vysokém rozlišení, který lze přehrát jen na velmi omezeném počtu zařízení.

VIDEOTECHNIK se vždy přizpůsobí vašim požadavkům. Záznamy vždy profesionálně převadíme na předem domluvené typy médií. Kde nevyhovuje klasické DVD, připravíme záznam na USB disku nebo SD kartě. Pro náročnější přehrávače jsme samozřejmě schopni záznam převést i na méně obvyklá média jeko je HD DVD nebo Blue-Ray.

Velmi oblíbeným způsobem sdílení záznamů je prostřednictvím našeho on-line portálu. Tam můžete svůj sestřihaný zápas najít ihned po zpracování a to dokonce i ve verzích vhodných pro přehrávání v mobilních telefonech přímo po internetu. Samozřejmostí je i archivace, díky které lze předejít případné ztrátě nebo zničení média.

Rozšiřujeme možnosti přípravy

Na základě našich zkušeností jsme vytvořili speciální systém video sestřihů, který rozšiřuje možnosti individuální přípravy hráčů.

Základní myšlenkou bylo umožnit hráčům "samostudium". Pro vybrané hráče jsme schopni sestavit výběr sestřihů, které jsou primárně určeny právě pro jejich vlastní taktickou přípravu. Hráč tak má možnost podrobně si prostudovat taktiku soupeře, případně si zopakovat situace, ve kterých se dopouštěl chyb. Díky tomu, že je pro každého hráče připraven souhrn sestřihů na speciálním médiu, se každý může připravovat v době, kdy mu to nejvíce vyhovuje, a to i v pohodlí svého domova, nebo ve volných chvílích na soustředění.

Trenérskému týmu se tím otevírá další možnost, jak se individuálně věnovat hráčům. Stačí jen zadat výběr situací nebo porovnání se soupeřem a na základě takto připraveného materiálu s hráčem probrat potřebné detaily. VIDEOTECHNIK se pak stává dalším trenerovým asistentem...